Вирощування гібіскусу кущового: поради та рекомендації

Share

Гібіскус відомий своїм вражаючим яскраво-червоним кольором і його люблять як квітку, що символізує тропічні країни, такі як Окінава та Гаваї. Гібіскус часто вважають квіткою, яка цвіте в теплих регіонах і влітку, але мало відомо, що ним можна насолоджуватися і навесні, і восени.

Цього разу ми детально познайомимо з основами вирощування гібіскуса, який цвіте яскравими і красивими квітами, а також поради, як виростити гібіскус, щоб насолоджуватися ним довго до осені, як його посадити, як за ним доглядати, як його обрізати.

Що потрібно знати перед вирощуванням гібіскуса

Гібіскус, відомий англійською як “Hibiscus”, є загальним терміном для нехолодостійких вічнозелених чагарників роду Malvaceae. Гібіскуси, відомі своїми яскравими кольорами та різними формами, активно схрещуються, головним чином на Гаваях, і кажуть, що наразі існує понад 10 000 сортів у всьому світі.

Існує багато теорій про його походження, включаючи Гавайські острови, Індійський океан і південний Китай. Гібіскус часто вважають квіткою, яка цвіте влітку, але він відомий як квітка, якою можна насолоджуватися протягом тривалого періоду часу, цвітучи з червня по жовтень.

За межами теплого клімату його зазвичай вирощують у горщику.
Ви можете довго насолоджуватися квітами гібіскуса, якщо посадити його в землю в саду або на полі, але якщо ви вирощуєте його в нетеплому кліматі, прийнято тримати його в горщику.

Гібіскусом можна насолоджуватися протягом тривалого періоду часу, приблизно з весни до осені, але найбільш інтенсивно він росте з травня по червень. У міру підвищення температури ріст швидко прогресує, тому важливо вибрати грунт і горщики, які підходять для вирощування гібіскуса, при цьому слідкуйте за тим, щоб не скупчувати коріння.

[Як виростити гібіскус] Ми розповімо вам про популярну літню квітку, яка випромінює тропічну атмосферу.

Види гібіскуса

Гібіскус, який в основному росте в субтропічних регіонах, був селекційно виведений для отримання понад 10 000 сортів. Сорти гібіскуса поділяються на три типи: «старий тип», «кораловий тип» і «гавайський тип», також відомий як новий тип.

Гібіскус старого типу

Старі види також називають аборигенними, і давно відомо, що вони близькі до дикорослих сортів. Старі види відносно стійкі до спеки і холоду, тому їх рекомендують тим, хто вирощує гібіскус вперше. Є сорти, які дають дрібні квіти та квіти середнього розміру, а деякі з них можна насолоджуватися цілий рік, якщо ви використовуєте правильні методи вирощування.

Гібіскус коралового типу

Кораловий тип, що в перекладі з японської означає корал, характеризується гофрованими краями пелюсток і звисаючими квітами. Він слабкий до холоду, але він менший за старий тип і активно росте в жарку погоду, тому його, як кажуть, відносно легко виростити.

Гібіскус гавайського типу

Гавайський тип, також відомий як новий тип, буквально є типом, який був виведений на Гаваях. Це щось середнє між диким гібіскусом і гібіскусом японським, і є особливо популярним видом для декоративних цілей. Він характеризується великими яскравими квітами різноманітних кольорів, включаючи червоний, помаранчевий, синій і фіолетовий. Він також слабкий до спеки і холоду, тому цвіте навесні або восени при стабільній погоді.

Підготовка до вирощування гібіскуса

У теплих регіонах гібіскус можна вирощувати в землі в саду, але в інших регіонах прийнято вирощувати його в горщику. Кажуть, що гібіскус чутливий до холоду, тому прийнято купувати саджанці та висаджувати їх у горщик, а не вирощувати з насіння.

Придбати саджанці гібіскуса можна в садівничих магазинах, флористичних та господарських магазинах. Зазвичай вони доступні з квітня по травень. Висадіть розсаду в горщик або довгу кашпо. Перед посадкою підготуйте грунт з хорошим дренажем і відмінним водоутримуванням.

Ми рекомендуємо «Hyponex Cultivation Soil for Pots and Plants», який має хороший дренаж і містить Magamp K як базове добриво.

Поради по вирощуванню гібіскуса

Ось кілька порад, як виростити гібіскус, щоб він успішно ріс.

Пункт 1: будьте обережні, куди ви його розміщуєте!

Як ви можете собі уявити, гібіскус — це квітка, яка цвіте влітку, і вона віддає перевагу теплому клімату та прямим сонячним променям. За межами теплих регіонів, таких як Окінава, його часто вирощують у горщиках, тому важливо вирощувати його на сонячному місці, щоб утворювати великі, здорові квіти у більшій кількості.

Гібіскус — це, по суті, квітка-одноденка, яка розцвітає і в той же день зникає. Однак завдяки останнім досягненням у селекції з’явилися гібіскуси, які продовжують цвісти 2-3 дні. Гібіскус стійкий до спеки, тому багато сортів без проблем переносять прямі сонячні промені.

Однак деякі сорти погано почуваються в сильну спеку, і їхні рослини стають слабкими, якщо навколишнє середовище занадто жарке. У такому випадку перенесіть їх у світле, добре провітрюване місце з півтінню.

Порада 2: щедро поливайте протягом вегетаційного періоду!

Гібіскус відомий як квітка, яку легко виростити навіть початківцям, але в залежності від способу вирощування він може не зацвісти. Однією з причин, чому не розпускаються і опадають бутони, є нестача води.

Коріння гібіскуса швидко ростуть, тому важливо ретельно поливати їх у спекотні літні місяці та в періоди бурхливого росту, щоб бруньки не в’яли.

Порада 3: видаліть мертві квіти

Квіти гібіскуса, як правило, в’януть в той же день, коли вони відцвітають. Ключ до успіху — якнайшвидше зривати мертві квіти, а не залишати їх як є. Збирання мертвих квітів покращить цвітіння та дозволить використати поживні речовини для росту рослини.

Пункт 4: Як виростити взимку

Гібіскус не дуже холодостійкий, тому, коли в листопаді похолодає, перенесіть горщик або кашпо в приміщення. Залежно від сорту, ви можете змусити рослину цвісти взимку, вирощуючи його в теплому приміщенні, особливо на сонячному місці.

Гібіскус висохне, якщо на нього потрапить прямий вітер від кондиціонера або обігрівача. Щоб уникнути пересихання, відрегулюйте місце так, щоб воно не піддавалося прямому впливу вітру від обігрівача. Крім того, незважаючи на те, що гібіскус любить воду та добрива, помірний полив у холодні зимові місяці підійде, щоб запобігти гниттю коренів.

Порада 5: вносьте добрива протягом вегетаційного періоду

Рослини гібіскуса люблять добрива. Якщо добрив недостатньо, квіти погано цвітуть, тому в період бурхливого росту дайте їм багато добрив. Ми рекомендуємо розміщувати Promix for Various Plants по краю горщика, оскільки ефект добрива триває приблизно два місяці.

Немає необхідності удобрювати рослину, якщо вона зупинилася в рості, але якщо вона не почувається добре, удобрюйте її розведеним розчином Liquidus, стимулюючої рослинної рідини.

Пункт 6: Гібіскус потрібно пересадити

Гібіскус інтенсивно росте і схильний до перевантаження коренів. Оскільки коріння розростається, найкраще пересаджувати його щороку, якщо це можливо, щоб запобігти цьому. Під час пересадки використовуйте горщик на один розмір більший і будьте обережні, щоб не порушити грунт.

Про посадку гібіскуса

Простіше виростити гібіскус, купивши саджанці, ніж виростити їх з насіння. Придбайте розсаду в травні, коли погода потеплішає, і якомога швидше висадіть її в горщик або кашпо, що на один розмір більше рослини.

Саджанці гібіскуса, які продаються в садівничих магазинах і центрах домашнього господарства, вже мають коріння, тому висаджуйте їх відразу після покупки, щоб коріння не було занадто тісним.

Грунт для гібіскуса

Для вирощування гібіскуса рекомендується використовувати ґрунт для горщиків, який має хороший дренаж і чудово утримує воду. Якщо ви робите власний ґрунт, приготуйте суміш із 7 частин середньозернистого ґрунту Акадама та 3 частин ґрунту для горщиків.

Ви можете створити хороше дренажне середовище, поклавши пемзу на дно горщика або кашпо або змішавши вермикуліт. «Грунт Hyponex Culture для горщиків і кашпо» дуже зручний тим, що містить Magamp K, який має удобрювальний ефект, який зберігається близько року як базове добриво.

Посадка гібіскуса

Після того, як ви підготували саджанці гібіскуса і грунт, можна приступати до їх посадки. Висаджувати розсаду гібіскуса найкраще з травня по червень.

КРОК 1. Підготовка ґрунту (добре дренований ґрунт змішати з базовим добривом «Магамп К Середньозерновий»)
КРОК 2. Наповніть горщик землею та відрегулюйте висоту. Закріпіть водний простір і помістіть туди саджанець гібіскуса.
КРОК 3. Наповніть горщик землею так, щоб між саджанцем і горщиком не було щілин.
КРОК 4. Полив (бажано розбавити «Ліквідус» в 1000 разів для сприяння прикріпленню коренів).

Помістіть підготовлену пемзу в горщик або кашпо і заповніть її приблизно половиною землі. У той час переконайтеся, що залишилося трохи води (приблизно 2 см) і відрегулюйте висоту. Будьте обережні, щоб не порушити грунт, і помістіть придбану розсаду в горщик.

Після того, як ви помістили саджанець гібіскуса в горщик, заповніть його землею навколо нього, щоб переконатися, що він на місці. Після посадки рясно обробіть її рідиною «Ліквідус», розведеною 1:1000, для прискорення вкорінення. Тримайте гібіскус на сонячному місці, щоб він міг отримати багато сонячного світла.

Догляд за гібіскусом

Щоб виростити здоровий і живий гібіскус, важливо тримати його на сонячному місці, але не менш важливі його полив і добриво.

Полив гібіскуса

Влітку поливають двічі на день, один раз вранці і один раз ввечері. Якщо ґрунт сухий, рясно полийте його, оскільки нестача води може спричинити опадання бутонів гібіскуса.

З весни до осені вегетаційний період гібіскуса, тому поливайте горщик ретельно, поки вода не стече з дна. Однак будьте обережні, не залишайте воду в горщику надовго, оскільки це може спричинити загнивання коренів.

Коли приблизно з листопада температура почне поступово знижуватися, поливайте рослину помірно. Якщо в цей період поливати занадто багато, коріння може загнити і рослина може загинути.

Добриво для гібіскуса

Гібіскус любить добрива, тому найкраще удобрювати його в період вегетації з травня по жовтень. Основним методом є використання рідкого добрива «Гіпонекс концентрат» 1 раз на тиждень до десяти днів або комплексного добрива типу «Промікс для різних рослин» 1 раз на два місяці.

Якщо у гібіскуса закінчилися добрива, він буде погано цвісти, тому уважно стежте за його станом і, якщо він здається млявим, полийте його рясно розведеною рослинно-стимулюючою рідиною «Ліквідус».

Куди поставити горщик з гібіскусом

Гібіскус часто вважають літньою квіткою, тому краще розміщувати його на сонячному місці, наскільки це можливо, але він не любить занадто жарко, тому вам потрібно бути обережним, де ви ставите горщик в середині літа.

Як рекомендація, у дні, коли температура перевищує 30°C, спека може спричинити ослаблення та опадання бутонів гібіскуса, тому перенесіть горщик у місце, захищене від прямого сонячного світла. Крім того, у вологі та задушливі дні перемістіть горщик у прохолодне, частково затінене місце з хорошою вентиляцією.

Гібіскус гавайського типу, відомий своїми великими квітами, гірше переносить спеку, ніж старий і кораловий типи, тому його краще вирощувати в світлому тінистому місці з хорошою вентиляцією.

Слідкуйте за своїм гібіскусом і, якщо здається, що він погано почувається, спробуйте змінити його місце розташування, поставивши його на сонячне місце вранці, коли відносно прохолодно, а потім перемістіть його в тіньове місце з хорошою вентиляцією вдень. .

Обрізка гібіскуса

Гібіскус слід обрізати приблизно з жовтня по листопад після того, як квіти закінчать цвісти. Ви можете обрізати їх у будь-який час вегетаційного періоду, але обрізані ділянки більше не будуть цвісти, тому краще це робити, коли кількість квітів почне зменшуватися.

Існує два способи обрізки гібіскуса: жорстка і легка.

Жорсткі методи обрізки

Інтенсивна обрізка, також відома як скорочення, — це метод скорочення висоти рослини гібіскуса приблизно на 1/2-1/3 для формування всієї рослини. Інтенсивна обрізка є підходящим методом обрізки, коли ви хочете покращити ріст гібіскуса, коли ви хочете допомогти гібіскусу пережити зиму, або коли ви хочете зберегти рослину маленькою.

Для гілочок з великою кількістю товстих гілок обріжте трохи вище бічних гілок, залишивши приблизно від 1/2 до 1/3 загальної кількості. Жорстка обрізка гібіскуса зменшує навантаження на рослину, полегшуючи їй переживання взимку та заохочуючи її дати більше квітів наступного року.

Сильне обрізання слабких рослин може призвести до їх загибелі, але гібіскус — витривала рослина, тому сильна обрізка допоможе йому краще рости.

Легкий метод обрізки

Якщо ви хочете насолоджуватися квітами, що цвітуть взимку, зробіть легку обрізку. Порівняно з інтенсивним обрізанням, не обрізайте стільки гілок, а лише видаляйте від основи мертві гілки та гілки, які виросли надто довгі та стали тісними під час вегетаційного періоду. Легке обрізання покращує циркуляцію повітря, що сприяє інтенсивному росту, а також ефективно запобігає хворобам і шкідникам.

Збір квітів гібіскуса

Більшість різновидів квітів зів’януть протягом доби. Якщо ви залишите зів’ялі квіти гібіскуса такими, якими вони є, вони, природно, зів’януть і опадуть, але коли квіти закінчать розпускатися, а пелюстки (чашолистки) відпадуть, ви повинні їх якомога швидше обірвати.

У вегетаційний період з травня по жовтень, якщо не видалити чашолистки після опадання квіток, поживні речовини потраплять в насіння і квіти погано цвітуть. Важливо щодня доглядати за рослиною, зрізуючи ножицями чашолистки або видаляючи їх від основи після опадання квіток.

З наближенням зими листя вашого гібіскуса в’януть і відмирають, тому зріжте їх якомога швидше.

Коли пересаджувати гібіскус

Гібіскуси, які перезимували, схильні до коріння, тому раз на рік їх потрібно «пересаджувати». Коли коріння переповнене, швидкість проникнення води та утримання води погані навіть при поливі, а квіти не цвітуть, тому їх слід пересаджувати приблизно з травня по червень.

Мета пересадки полягає не тільки в тому, щоб коріння гібіскуса не стискалося. Пересадка може допомогти гібіскусу вирости більше, і навпаки, вона також ефективна, якщо ви хочете виростити його більш компактно.

КРОК 1. Підготуйте горщик на один розмір більше.
КРОК 2. Підготовка ґрунту: добре дренований ґрунт змішати з базовим добривом «Магамп К Середньозерновий»
КРОК 3. Покладіть пемзу в горщик, відрегулюйте висоту і додайте грунт.
КРОК 4. Вийміть рослину з горщика (будьте обережні, щоб не порушити кореневу грудку).
КРОК 5. Помістіть рослину гібіскус в новий горщик. (Переконайтеся, що є місце для води.)
КРОК 6. Наповніть горщик землею, щоб між рослиною та горщиком не було щілин.
КРОК 7. Полити (бажано розбавити «Ліквідус» 1:1000, щоб коріння прижилися).

Якщо ви хочете пересадити свій гібіскус і збільшити його, приготуйте горщик на один розмір більший за той, який він використовував раніше. Помістіть пемзу на дно горщика і додайте новий грунт.

Вийміть рослину з горщика, обережно, щоб не порушити кореневу кульку, і додайте достатньо ґрунту, щоб закріпити рослину на місці, щоб навколо неї не було щілин. Після пересадки в новий горщик дайте йому багато води. Бажано розбавити Ліквідус 1:1000, щоб коріння прижилися.

Після пересадки тримайте рослину подалі від прямих сонячних променів від 5 днів до тижня, а потім продовжуйте доглядати за нею, як зазвичай.

Якщо ви хочете, щоб ваш гібіскус не збільшувався і залишався компактним, витягнувши рослину, подрібніть приблизно 1/3 ґрунту навколо коріння руками, відріжте всі пошкоджені корені ножицями, а потім пересадіть його в горщику такого ж розміру, як і раніше.

Пересаджуючи в новий горщик, обріжте приблизно від 1/2 до 1/3 гілок і дайте рослині багато води. Коли ви це зробите, дайте йому трохи рослинних поживних речовин Liquidus, щоб підвищити життєздатність коренів.

Як виростити гібіскус

Спосіб розмноження гібіскуса залежить від виду. Старий тип, який підходить для початківців, і кораловий тип, для якого характерні гофровані краї пелюсток, найкраще розмножувати живцями.

Гавайський (новий тип) гібіскус, який характеризується своїми великими квітами, також можна розмножувати живцями, але деякі сорти не можна розмножувати живцями, тому краще живцювати. Нещодавно придбані рослини гібіскуса не підходять для живцювання, тому, якщо ви збираєтеся розмножувати живцями, використовуйте рослину, якій більше двох років.

Живці гібіскуса

Кращий час для живцювання гібіскуса – з середини квітня до початку липня. Знімайте живці не пізніше серпня, а в спекотні літні місяці тримайте в тіні, уникаючи прямих сонячних променів.

КРОК 1. Напередодні щедро полийте рослину.
КРОК 2. Обріжте гілки довжиною 10см.
КРОК 3. Зріжте листя та гілки, які знаходяться внизу гілок.
КРОК 4. Листя, що залишилися, розріжте навпіл, якщо вони великі.
КРОК 5. Наповніть горщик землею і рясно полийте.
КРОК 6. Зробіть отвір для вирізки.
КРОК 7. Вставте вирізку.
КРОК 8. Злегка притисніть руками, щоб він не випав.
КРОК 9. Злегка збризніть водою.
КРОК 10. Полийте, коли грунт підсохне.

За день до того, як зняти живець, дайте рослині багато води. Щоб взяти живець, спочатку підготуйте живець. Знайдіть кілька гілок гібіскуса, які помірно тверді, здорові та сильні, і відріжте їх на довжину 10 см. Зріз трохи нижче вузла полегшує живцю вкорінення, тому робіть зріз під кутом.

Зрізавши гілку, залиште лише два леза вгорі, а листя та гілки зріжте знизу. Якщо два листи залишилися великі, розріжте їх навпіл, щоб вода не випаровувалася.

Після того, як ви підготували живець, заповніть горщик землею, щоб створити грядку для живця. Використовуйте дрібнозернистий ґрунт Акадама, дрібнозернистий ґрунт Канума або ґрунт для живців і ретельно полийте його. Коли ґрунт буде готовий, зробіть пальцем отвір, щоб вставити живець, і вставте живець у отвір. Обережно притисніть ґрунт рукою, щоб утримати живець на місці, щоб він не впав, і злегка полийте його.

Для того, щоб живець гібіскуса проріс, потрібно приблизно один-два місяці. У цей час поливайте його, коли грунт підсохне, і тримайте в тіні, поки він не проросте. Коли він проросте і стане здоровим, пересадіть його в горщик на один розмір більший і поставте на сонячне місце.

Живцювання гібіскуса

Живцюванням розмножують гавайські види та інші сорти, які не можна розмножувати живцями. Деякі гавайські види не можна розмножувати живцями, але їх можна розмножити щепленням. Кращий час для живцювання такий же, як і для живців, з середини квітня до початку липня. При розмноженні гібіскуса живцюванням вам знадобиться підщепа, ножиці, ніж, щеплювальна стрічка, лікувальний матеріал.

КРОК 1. Підготуйте підщепу для щеплення.
КРОК 2. Обрізати стовбур на висоту від 10 до 15 см.
КРОК 3. З гілок зріжте листя і гілки, залишивши тільки товстий стовбур.
КРОК 4. Підготуйте щепу довжиною близько 8 см.
КРОК 5. Розріжте поверхню розрізу так, щоб вона утворила V-подібну форму.
КРОК 6. Зробіть надріз на підщепі.
КРОК 7. Вставте щепу в підщепу.
КРОК 8. Зафіксуйте загоєну частину скотчем.
КРОК 9. На поверхню зрізу нанести загоює засіб.
КРОК 10. Тримати в півтіні або в світлому приміщенні.

Перед щепленням підготуйте підщепу гібіскуса. Вибирайте сорт підщепи з м’яким стовбуром, який легко зрізати.

Як підщепу можна використовувати будь-який сорт, але ми рекомендуємо старий гібіскус, який міцний і простий у вирощуванні. Після того, як ви підготували підщепу, обріжте стовбур так, щоб він мав висоту приблизно 10-15 см, і зріжте все листя та гілки.

Коли підщепа буде підготовлена, підготуйте щепу. Виберіть сильну, здорову гілку та обріжте її ножицями на довжину приблизно 8 см.

Щоб поверхня зрізу була гладкою, за допомогою ножа створіть чисту V-подібну форму. Будьте обережні, щоб не порізатися ножем, розріжте поверхню під кутом приблизно 30 градусів і висотою приблизно 2 см.

Коли щеплення буде підготовлено, зробіть надріз на підщепі. Відрегулюйте розріз так, щоб трансплантат ідеально прилягав.

Після того, як щеплення буде вставлено в підщепу, оберніть щеплену стрічку навколо загоєної ділянки, щоб закріпити її на місці, і нанесіть лікувальний матеріал на поверхню зрізу. Не знімайте стрічку для щеплення принаймні від шести місяців до року.

Після завершення живцювання полийте рослину, коли грунт підсохне, і тримайте її в півтіні або в світлому приміщенні. На укорінення йому знадобиться близько двох-трьох тижнів, тому після цього можна вирощувати його на сонячному місці.

Шкідники гібіскуса

Шкідники, яких слід остерігатися при вирощуванні гібіскуса, це павутинний кліщ і попелиця.

Павутинні кліщі, які з’являються з березня по вересень, прикріплюються до нижньої сторони листя гібіскуса і висмоктують поживні речовини. Павутинний кліщ при появі залишає на листках білуваті плями, тому, якщо ви його виявите, обприскуйте його зі шланга, щоб позбутися від нього.

Погана вентиляція підвищує ймовірність появи павутинного кліща, тому, щоб запобігти цьому, поставте горщик у добре провітрюваному місці і щодня обприскуйте водою нижню частину листя гібіскуса.

Попелиця з’являється з квітня по жовтень і має сильну репродуктивну здатність, тому ловіть і вбивайте її, як тільки виявите. Ви також можете боротися з ними, використовуючи спеціальні пестициди. Ми рекомендуємо «Гіпонекс концентрат з інсектицидом», який можна використовувати і як добриво, і як інсектицид.

Квіткова композиція гібіскус

Пересаджуючи гібіскуси, посадіть їх разом із рослинами, які мають схожі характеристики, наприклад рослинами, які віддають перевагу сонячним ділянкам. Посадка багаторічних в’юнких рослин навколо основи гібіскуса може створити тривимірний ефект, але будьте обережні, щоб не посадити занадто багато рослин, оскільки це може призвести до скупчення коренів.

Важливо вирощувати гібіскус, змінюючи місце розташування на сонячне, добре провітрюване середовище відповідно до процесу його росту та пори року. Якщо ви знаєте основні методи та особливості вирощування, ця рослина підходить для початківців, яку можна легко вирощувати навіть у місцях, відмінних від теплого клімату, тому, будь ласка, спробуйте.